Novi Postovi

 Str: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je fotografija?
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 07, 2023, 04:17:40 poslijepodne »
U vašem opisu teško se snalazim. Trebali ste opisati razloge koji su vas potakli da određene fotografije napravite, kako ste ih napravili. Naznaku izreza radite kasnije, prilikom obrade slike. Molit ću vas da ponovo i pažljivo pročitate upute, jer iz vaših fotografija vidim da vježbu niste do kraja razumjeli. Ako bude teškoća, javite mi, pa možemo preko Skype-a napraviti kratku konzultaciju.
32
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je fotografija?
« Zadnji post od anita u Travanj 07, 2023, 12:22:12 poslijepodne »
a) prostor "svijet oko nas", s tri izreza
b) informativna fotografija odabranog objekta s izreza pod "a"
c) povećana fotografija s izrezom koju prikazuje fotografija pod "d"
d) emotivna fotografija pod "b", koja prikazuje povećani izrez s fotografije pod "c"
e) fotografija "to je lijepo"
Prilikom ove vježbe odabrala sam snimanje prirode, smatrajući da će zadovoljiti ovu vježbu. Snimila sam 3 biljke od koje je jedna odabran objekt za daljnji nastavak vježbe.
33
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od anita u Travanj 07, 2023, 12:07:54 poslijepodne »
Hvala na opširnom odgovoru, slažem se u potpunosti.
34
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je fotografija?
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 07, 2023, 08:46:50 prijepodne »
Odgovorite mi što ste točno snimili, odnosno, što mislite da ste snimili, ne što piše u fotografskom zadatku. Također mi navedite razloge koji su odlučili vaš izbor prilikom snimanja.
35
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 07, 2023, 08:38:47 prijepodne »
Krivo razmišljate. Sužavanjem kadra, sužavate i mogućnosti koje vam širi kadar daje, a promatrač stječe dojam klaustrofobičnosti. Prostor kojeg smatrate nepotrebnim je informacija o lokaciji i o koječemu drugome što korespondira s motivom slike. Da ne govorimo o svjetlu, koje oblikuje prostor i objekte u tom prostoru, a kojem trebate posvetiti dužnu pozornost. Fotografija se do prije devedesetak godina nazivala svjetlopis u hrvatskom jeziku, što je doslovan prevod riječi fotografija s grčkog. Prostor, kojeg obuhvaćate kadrom, vam daje mogućnost razmještaja objekata na više načina i na vama je da izaberete i odlučite se za najbolje rješenje. Također, za ovakav tip snimanja, trebali biste razmišljati o 35 mm objektivu kao standardnom objektivu. To bi za vaš APS-C senzor bila žarišna dužina od ~ 22 mm na objektivu kojeg koristite.
U kontekstu snimanja koja vas očekuju, razmislite o ovom na što sam vam skrenuo pažnju. Tek počinjete učiti ovaj zanat, tako da je nužno da se naučite razmišljati na pravi način.
36
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od anita u Travanj 06, 2023, 10:43:01 poslijepodne »
Ovu vježbu sam odradila na vertikalnom formatu, smatram da sam time u fokus stavila glavne objekte i time "suzila" nepotreban prostor sa lijeve i desne strane fotografije. Ništa mi nije bilo toliko zanimljivo i bitno da sam imala potrebu fotografirati na horizontalnni format.
37
Tehnološke vježbe 2 / Što je fotografija?
« Zadnji post od anita u Travanj 06, 2023, 10:22:12 poslijepodne »
Šaljem fotografije za navedenu vježbu.
38
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 06, 2023, 10:09:02 poslijepodne »
Sva tri primjera više-manje odgovaraju zahtjevima postavljenim u vježbi. Predlažem da treću varijantu predate u formi vježbe. Možete li mi odgovoriti, zašto inzistirate na vertikalnom formatu slike?
39
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od anita u Travanj 06, 2023, 09:50:00 poslijepodne »
Za ispravak ove vježbe šaljem 3 primjera.
40
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Kompozicija slike
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 03, 2023, 08:52:16 prijepodne »
U redu, odaberite prvi snimak i pridružite ga ostalim u vježbi. Iako je i ovdje izražajnost motiva skromna, osnovni efekt je prisutan. Riješite ovaj mali problem u obradi slike, kako je naznačeno u privitku.
 Str: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10