Autor Tema: Dokument 1 - Reportaža o zanatu  (Posjeta: 2110 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Davor Ergo

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 10
Dokument 1 - Reportaža o zanatu
« u: Siječanj 31, 2014, 09:04:14 prijepodne »
snimao sam glazbenog producenta dok radi u tonskom studiu. postavke su bile ISO 1600, F2.5, objektiv 50mm f1.8. Žao mi je što nisam imao širokokutni objektiv sa sobom.
zanima me vaše mišljenje za redosljed slika. mene uvijek vuče da počnem sa krupnim kadrovima i završim sa širokim. vjerojatno bi trebalo biti obrnuto, ili nema pravila?
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2014, 04:28:09 poslijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Dokument 1 - Reportaža o zanatu
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2014, 04:21:10 poslijepodne »
Zanimanja koja su vezana za intelektualni rad manje su poželjna za ovu reportažu od zanimanja koja zahtijevaju fizički rad i kretanje. To se vidi i iz tvojih slika.
Izabrani kadrovi predstavljaju logičan način promišljanja u ovom tipu dokumentarne reportaže, pa s te strane nemam bitnih zamjerki. Najviše me smeta jednolična, sjedeća, poza osobe koja je u ovoj reportaži centralna figura. Ponavljanje sjedeće poze na svim slikama čini ovu reportažu monotonom i neatraktivnom.
Moj savjet je da izabereš neko dinamičnije zanimanje, ili ako želiš nastaviti s ovim, tada porazmisli o snimanju drugih "aktivnosti" koje su vezane za ovu struku. Ili istih aktivnosti, ali na drugi način.

Ove fotografije ne prihvaćam (ako nastaviš s istim zanimanjem, možda se neka od ovih fotografija može upotrijebiti u budućem odabiru).

« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2014, 04:31:13 poslijepodne od Joško Ćurković »