Autor Tema: Što je to fotografija?  (Posjeta: 931 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nina

  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 37
Što je to fotografija?
« u: Ožujak 24, 2023, 02:46:43 poslijepodne »
Poštovani profesore,

dostavljam fotografije za navedenu vježbu.

Lp.
Nina Eterović

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #1 u: Ožujak 25, 2023, 10:12:54 prijepodne »
U ovoj vježbi trebali biste naučiti što i kako snimiti da bi sadržaj mogli prenijeti kao informaciju ili kao emociju. Dio koji se tiče informacije dobro ste odradili, dok je problematičan dio koji se odnosi na fotografsku emociju. To je četvrta fotografija, koja se ne snima, već se izvodi iz treće. Izrez bi trebao biti određeniji, tako da bi jasno prenio emociju. Učili smo da se fotografske emocije postižu isticanjem kompozicijskih elemenata, te njihovim promoviranjem u stvarni motiv slike. Snimanje ne trebate ponavljati, ponovite samo četvrtu fotografiju.

Nina

  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 37
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2023, 02:03:32 poslijepodne »
Poštovani profesore,

dostavljam ispravak četvrte fotografije, da li odgovara fotografskoj emociji.

Lp
Nina

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2023, 02:16:29 poslijepodne »
Probajte s drugim izrezom. Ovaj izrez ne daje naznaku da ste promislili o motivu prije snimanja, odnosno, teško je govoriti o promišljenoj kompoziciji na ovoj slici.

Nina

  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 37
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2023, 05:23:01 poslijepodne »
Profesore,

nadam se da ove slike zadovoljavaju vježbu?

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2023, 05:41:37 poslijepodne »
Niti ove fotografije nisu na tom tragu. Pokušajte mi opisati kako ste razumjeli zadatak u četvrtoj fotografiji. Što, po vama, ona treba sadržavati?

Nina

  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 37
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2023, 06:12:33 poslijepodne »
Po mom razumijevanju ona mora sadržavati emotivnu fotografiju izrezom iz 3 fotografije. Pokušavala sam dosta izreza kako bi došla do emotivne, ono što je za mene bila emotivna sam Vam proslijedila.
Više puta sam čitala zadak vježbe prije snimanja, upravo radi ovog, al očito mi nije pomoglo.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Što je to fotografija?
« Odgovori #7 u: Travanj 02, 2023, 06:42:27 poslijepodne »
Kada ste snimali vježbu, treći snimak pokazuje da vježbu niste do kraja razumjeli, ciljam na dio koji treba prenijeti fotografsku emociju. Treći snimak ne bi trebao biti dio objekta kojeg ste napravili samo približavanjem, zumiranjem ili sličnim načinom, pa po toj logici izvodite i četvrtu fotografiju. Taj snimak treba sadržavati gotovu ideju fotografske emocije koju želite prenijeti. Fotografsku emociju možete oblikovati kroz tehnike snimanja ili naglašavajući određeni kompozicijski element ili elemente. Četvrta fotografija, koja se ne snima, već izvodi iz treće, predstavlja precizan izrez koji ste dobili prilikom obrade.
Zbog navedenog, predlažem da ponovite treći snimak. Nastojte da svjetlo bude iste kvalitete kao i na snimcima koje ste već napravili.
« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2023, 06:44:02 poslijepodne od Joško Ćurković »