Autor Tema: Izložbeni komplet  (Posjeta: 901 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sara

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 17
Izložbeni komplet
« u: Ožujak 07, 2023, 04:23:47 poslijepodne »
Poštovani profesore u nastavku vam šaljem vježbu izložbeni komplet.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #1 u: Ožujak 07, 2023, 05:02:39 poslijepodne »
Možete li opisati svoju namjeru izborom ove teme. Što ste htjeli opisati i kakvu poruku prenijeti?

Sara

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 17
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #2 u: Ožujak 07, 2023, 05:36:40 poslijepodne »
Za ovu vježbu sam odabrala staru školu iz vremena Jugoslavije koja se nalazi u Sinju. Unutar građevina nalazi se puno učionica u kojima su naši preci pohađali školu. Promatranjem i razgledavanjem građevine dobila sam nostalgičan osjećaj. Šetajući građevinom dobijam dojam da je škola bila puna đaka i da je izgledalo sve drugačije nego u današnje vrijeme.Bilo mi je jako zanimljivo ali i tužno promatrati staru napuštenu školu.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #3 u: Ožujak 07, 2023, 06:11:04 poslijepodne »
U redu. Pokušali ste opisati prolaznost u vremenu promatrajući i snimajući materijalne ostatke objekata koji su izgubili upotrebnu vrijednost. S te strane ove fotografije mogu predstavljati nekakvu cjelinu. Kako se ovdje radi o fotografiji arhitekture, što predstavlja specijalnu fotografsku nišu, vama zakonitosti takvog snimanja nisu poznate, jer još niste ništa praktično odradili u tom segmentu. Tako ćemo se zadržati samo na poetskoj strani vaših fotografija. Volio bih vidjeti više fotografija detalja iz ove građevine, sličnih, po načinu snimanja, drugoj fotografiji. Znači, detalj su uključenim okolnim prostorom. Ako možete napraviti još fotografija prostora, kao što su posljednje dvije slike. One su primjereno komponirane i snimljene. Tonalitet pomaknut prema low key kontrastu paše ovim fotografijama.

Sara

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 17
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #4 u: Ožujak 08, 2023, 02:14:59 poslijepodne »
Poštovani profesore hvala vam na odgovoru , šaljem jos dvije fotografije za ovu vježbu.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #5 u: Ožujak 08, 2023, 06:20:13 poslijepodne »
Ove fotografije su podosta nalik posljednjoj fotografiji iz prvog posta i ne dodaju novu vrijednost vašem izložbenom kompletu. Moj komentar je podrazumijevao drugačije motive, pa vas molim da ga pozorno još jednom iščitate.

Sara

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 17
Izložbeni komplet
« Odgovori #6 u: Ožujak 12, 2023, 04:26:04 poslijepodne »
Poštovani profesore u nastavku vam šaljem vježbu izložbeni komplet. Za ovu vježbu sam odabrala grad Sinj. Sinj je u Hrvatskoj i šire poznat po Sinjskoj alki , viteškoj igri koja se u Sinju održava od pocetka 18.stoljeća u znak pobjede nad osmanlijskim osvajačima, te svetište Gospe Sinjske. Urbano središte Sinja zaštićeno je kulturno doba. Grad je jako zanimljiv i nostalgičan, ima puno starih građevina , spomenika i kamenih kuća.
Još se jednom ispričavam na slanje vježbe na pogrešan profil.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #7 u: Ožujak 12, 2023, 05:01:57 poslijepodne »
Kao što vidite postove sam spojio, jer trebamo poštovati kronologiju rada, da bi ovo mjesto ostalo pregledno.

Ne znam iz kojeg razloga ste odustali od teme koju ste započeli.
Nova tema koju ste naveli je općenita, neodređena, pa je to rezultiralo istim takvim fotografijama. Izabrali ste motive koje bi vjerojatno snimio turist u prolazu, a koji nema fotografskog iskustva. Od vas očekujem da budete malo određeniji u izboru teme. Time ćete, uvelike, sebi olakšati ovaj fotografski zadatak. Snimljeni motivi su nedovoljno promišljeni i previše udaljeni da bi bili zanimljivi. Smjestili ste ih u poludaleki ili daleki plan. Ta distanca potencirana je izbjegavanjem ljudi u kadru. Sinj je grad duhova ili holivudska kulisa u vašoj interpretaciji.
Predlažem da se vratite prethodnoj temi i završite je prema uputama. Ako trebate dodatno pojašnjenje u vezi mog komentara u toj temi, najavite mi se na konzultaciju načinom koji vam najviše odgovara.

Sara

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 17
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #8 u: Ožujak 13, 2023, 02:36:30 poslijepodne »
Poštovani profesore šaljem vam ispravak vježbe izložbeni komplet.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Izložbeni komplet
« Odgovori #9 u: Ožujak 13, 2023, 06:02:13 poslijepodne »
U redu. Moj prijedlog za vaš izložbeni komplet je ovih pet fotografija u privitku. Naravno, ideja je vaša, pa je i konačan izbor vaš. Ako se odlučite za drugi postav, u tekstu mi opišite razloge takvog izbora.