Završni ispit - Boja u fotografiji > Završni ispit - Boja u fotografiji

Boja u fotografiji - Damjan Domazet

<< < (2/2)

Joško Ćurković:
Niti jedna od ovih fotografija nema niti minimum kvalitete da bi se našla u bilo čijem završnom radu, pa ni tvom. Ponajprije nisam zadovoljan načinom kako si reagirao na prijašnji post. Umjesto da razmisliš kako postići željeni efekt boje i pripremiti snimanje, ti si se uhvatio prekapanja arhive i šalješ mi stare fotografije ("Prevladavajuća 2" i "Izdvojena"). Ne bi bio problem da te fotografije nečemu valjaju, ali to nije slučaj s ovim slikama. Dalje, vidim da ti pojam ritma boje nije razumljiv. Možeš li mi opisati što bi bio ritam boje? Dalje, što si htio postići s izrezom na fotografiji "boja izdvojena 2"? Rekao sam ti da trebaš nanovo snimiti taj efekt, a ne prekrajati stari motiv.
Bilo bi dobro da malo "staneš na balun" porazmisliš o zadatku kojeg trebaš napraviti i kad si siguran da razumiješ zadatak, kreni u pronalazak motiva i snimanje. Ako ti zadatak nije razumljiv, postavi pitanje ovdje, pa ćemo zajedno doći do toga da ti zadatak postane jasan. To je jedini put kako možeš napraviti svoj završni rad. Prečaci ne postoje. Ja vodim računa i o tvojoj specifičnoj situaciji, ali ti mi moraš pomoći svojim fer odnosom prema poslu kojeg trebaš odraditi. Ne bi dalje dubio ovo, nadam se da se razumijemo.
Sve buduće fotografije koje trebaš konzultirati u okviru ove teme postavi kao odgovor na ovaj post. Ne otvaraj novi post! Primijetio si da sam spojio s prvotnim postom sve nove postove koje si otvorio. Još ću napomenuti ono što već znaš, vodi računa da mi možeš pokazati "raw" datoteke ovih slika na zahtjev. U protivnom, slike ne prihvaćam.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju