Završni ispit - Boja u fotografiji > Završni ispit - Boja u fotografiji

Boja u fotografiji - Damjan Domazet

(1/2) > >>

DamjanDomazet:
Dobar dan profsore prilažem vam fotografije za završni rad boja u fotografiji 1.Prvi plan 2.Prevladavauča boja 3.Optička noštrina 4.Izdvojena boja 5.Ritam boje 6.Kontras boje. Lp

Joško Ćurković:
Izgledno je da ćeš morati naučiti ono što si propustio naučiti u redovnoj nastavi. Za početak, kako ispravno smanjiti fotografiju da je prikažeš u punoj veličini i da joj ne promijeniš omjere stranica. Ove slike su, recimo to tako, tehnički neispravne. Kad to savladaš, možemo nastaviti s konzultacijama.

DamjanDomazet:
Pozdrav profesore ispričavam se na greški nadam se da je sad u redu

Joško Ćurković:
Općeniti dojam koji se nameće gledajući tvoje fotografije je nedovoljna izražajnost motiva. Preciznije govoreći, radi se o motivima koji su u tehničkom smislu ispravno promišljeni, samo je krajnja realizacija bila loša. Bio s previše udaljen od nekih motiva, a kod nekih nisi se dovoljno potrudio prilikom komponiranja slike. Neke fotografije zadovoljavaju neki minimum za završni ispit. Pođimo redom:
1. fotografija izražajnog prvog plana je prihvatljiva s ovim izrezom kojeg ti predlažem.
2. fotografija je s nedovoljno izraženim efektom prevladavajuće boje i bez jasno izraženog motiva.
3. fotografiju s izražajnim efektom optičke neoštrine možeš priložiti u konačni odabir.
4. fotografija s efektom izdvojene boje nije dovoljno dobro promišljena da bi taj motiv bio izražajan. Pokušaj ponoviti taj motiv, ali s boljim kadriranjem ili izaberi novi motiv.
5. fotografija uopće ne sadrži efekt ritma boje.
6. fotografija ima više izražen efekt prevladavajuće boje nego kontrasta boja. Motiv je tako loše snimljen da mi je teško to i komentirati.

DamjanDomazet:
Pozdrav profesore, poslao sam vam slike koje mi fale. 1,2 i 5 prevladavajuća, 3 i 6 izdvojena, 4 i 8 ritam i 7 kontrast.

 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju