Autor Tema: Boja u fotografiji - Silvio Juretić  (Posjeta: 1207 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Silvio Juretic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Boja u fotografiji - Silvio Juretić
« u: Srpanj 27, 2021, 06:39:55 poslijepodne »
Pozdrav profesore. Evo tri fotografije koje mi fale znaći Prevladavajuća, izdvojena i optička neoštrina. Postavio sam ih redom kako piše pa mi recite jer mogu ići za maturalni rad.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Boja u fotografiji - Silvio Juretić
« Odgovori #1 u: Srpanj 28, 2021, 10:23:10 prijepodne »
Fotografija koju predlažeš za ilustraciju efekta prevladavajuće boje minimalno zadovoljava uvjete koje mora imati rad na završnom ispitu. Što bi to značilo minimalno? Efekt prevladavajuće boje, koji se traži u ovom snimku, postigao si. Također je primjetno da si razmišljao prilikom kadriranja. Ono što nedostaje ovom snimku je izražajnost. Podekspoziciju, koju si koristio da bi prenio postojeću atmosferu, nisi iskoristio pri odabiru motiva. Motiv je ostao nečitljiv, time i neizražajan. Fotografiju možeš predati kao dio završnog rada, ako to zadovoljava tvoje ambicije.
Sve ovo što sam napisao za fotografiju koja opisuje efekt prevladavajuće boje, vrijedi i za fotografiju koja opisuje efekt optičke neoštrine.
Fotografija koja opisuje efekt izdvojene boje nije dobra zato što si pogriješio pri odabiru motiva. Znači, odmah u startu. Izabrao si bezbojan motiv s bijelim kamenom i sivim škurama. Gotovo monokromatski. Žuto obojenje ćemo zanemariti na ovom snimku. Fotografiju ćeš trebati ponoviti s novim motivom.

Dopuna:
Nije uvjet za konzultaciju, ali bih cijenio da malo povedeš računa o tome kako pišeš. Točka, zarez, veliko i malo slovo, kraj i početak rečenice itd. Potrudi se malo, kako ćeš napisati elaborat.
« Zadnja izmjena: Srpanj 28, 2021, 10:30:39 prijepodne od Joško Ćurković »