Novi Postovi

 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Kompozicija slike
« Zadnji post od anita u Travanj 02, 2023, 09:18:58 poslijepodne »
Ispravak upotrebe prostora koju stvara tonski rapored.
Šaljem 4 primjera.
42
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 02, 2023, 06:42:27 poslijepodne »
Kada ste snimali vježbu, treći snimak pokazuje da vježbu niste do kraja razumjeli, ciljam na dio koji treba prenijeti fotografsku emociju. Treći snimak ne bi trebao biti dio objekta kojeg ste napravili samo približavanjem, zumiranjem ili sličnim načinom, pa po toj logici izvodite i četvrtu fotografiju. Taj snimak treba sadržavati gotovu ideju fotografske emocije koju želite prenijeti. Fotografsku emociju možete oblikovati kroz tehnike snimanja ili naglašavajući određeni kompozicijski element ili elemente. Četvrta fotografija, koja se ne snima, već izvodi iz treće, predstavlja precizan izrez koji ste dobili prilikom obrade.
Zbog navedenog, predlažem da ponovite treći snimak. Nastojte da svjetlo bude iste kvalitete kao i na snimcima koje ste već napravili.
43
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Nina u Travanj 02, 2023, 06:12:33 poslijepodne »
Po mom razumijevanju ona mora sadržavati emotivnu fotografiju izrezom iz 3 fotografije. Pokušavala sam dosta izreza kako bi došla do emotivne, ono što je za mene bila emotivna sam Vam proslijedila.
Više puta sam čitala zadak vježbe prije snimanja, upravo radi ovog, al očito mi nije pomoglo.
44
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 02, 2023, 05:41:37 poslijepodne »
Niti ove fotografije nisu na tom tragu. Pokušajte mi opisati kako ste razumjeli zadatak u četvrtoj fotografiji. Što, po vama, ona treba sadržavati?
45
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Nina u Travanj 02, 2023, 05:23:01 poslijepodne »
Profesore,

nadam se da ove slike zadovoljavaju vježbu?
46
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 02, 2023, 02:16:29 poslijepodne »
Probajte s drugim izrezom. Ovaj izrez ne daje naznaku da ste promislili o motivu prije snimanja, odnosno, teško je govoriti o promišljenoj kompoziciji na ovoj slici.
47
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Što je to fotografija?
« Zadnji post od Nina u Travanj 02, 2023, 02:03:32 poslijepodne »
Poštovani profesore,

dostavljam ispravak četvrte fotografije, da li odgovara fotografskoj emociji.

Lp
Nina
48
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Dokument II.
« Zadnji post od Joško Ćurković u Travanj 01, 2023, 03:40:54 poslijepodne »
Prva fotografija opisuje događaj na informativan način, dok druga opisuje događaj koristeći emotivne fotografske elemente. Problematičan je odnos tih dvaju motiva, jer se ne odnose na isti događaj, a trebaju. Volio bih da ponovite snimanje iz još jednog razloga. Na prvoj fotografiji, vaš izbor kadra je suzio informaciju na puki opis radnje. Kako se radi o jednoj fotografiji, kvalitetnije rješenje bio bi izbor šireg kadra koji će uključiti više informacija, ali ne na način da se udaljite od događaja kojeg snimate, već naprotiv. Koristite planove koji će vam biti osnova za definiranje prostora.
49
Tehnološke vježbe 2 / Dokument II.
« Zadnji post od anita u Travanj 01, 2023, 03:09:11 poslijepodne »
Poštovani, šaljem fotografije za vježbu Dokument II.
a)informativna fotografija
b)emotivna fotografija
50
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Kompozicija slike
« Zadnji post od Joško Ćurković u Ožujak 30, 2023, 05:00:17 poslijepodne »
U redu, priložite prvu fotografiju ostalim koje su izabrane. Na njoj uredite kontrast pomicanjem srednjeg klizača, u funkciji Levels, prema svjetlijem području. Tako ćete povećati tonski raspon i kontrast će biti naglašeniji. Ovako slika izgleda isprano. Ostale dvije fotografije nisu na tragu rješenja za traženi efekt u ovom zadatku.
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10