Tehnološke vježbe 2 > Tehnološke vježbe 2

Izložbeni komplet 2 - Primordijalno - Kate Ševo

(1/1)

Kate Ševo:
Tema je ovaj put direktna, namjera je bila stvoriti dojam planeta bez vidljivih živih organizama.

Joško Ćurković:
Izabrani motivi lijepo uobličuju vašu ideju koja je sadržana u nazivu vašeg izložbenog kompleta. Kompozicijska rješenja unutar kadra su podređena motivu i pridonose ukupnom dojmu. Kako se ovdje radi o teksturama materijala, na par motiva vam se događa problematična situacija s optičkom neoštrinom, koja je uzrokovana snimanjem bez stativa (moja pretpostavka) i izborom velikog otvora blende, koja kompenzira kratku brzinu zatvarača. Primjetno je to na ravnim plohama u rubnim područjima. Kod pomičnog objekta, na trećoj fotografiji, isti problem ne doživljavamo u negativnom kontekstu, već obrnuto. U tehničkom pogledu odskaču 6. i 7. fotografija. Zanima me, čime ste to snimili i da li imate ".raw" datoteku tih snimaka?

Kate Ševo:
6. i 7. fotografija su snimljene na film u boji pa su potom obrađene u crno bijelo na računalu. Dosta odskaču pa ako mislite da bi bilo bolje staviti neke sličnije ovima zamijenit ću ih. Ove s neoštrinom su malo problematične ali nije mi toliko smetalo pa sam ostavila, glavni uzrok su mračni uvjeti i da, nema stativa

Joško Ćurković:
U tom slučaju, ne trebate ništa ponavljati. Ideja je zanimljiva, aktualna i na njoj uvijek možete raditi. Priložene fotografije možete predati kao izložbeni komplet.

Kate Ševo:
Odlicno, hvala

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju