Tehnološke vježbe 1 > Tehnološke vježbe 1

Izložbeni komplet

(1/1)

anita:
U starom kraju.
Profesore,šaljem Vam vježbu izložbenog kompleta.Koje bi fotografije trebalo izbaciti iz vježbe?

Joško Ćurković:
U ovoj vježbi, u kojoj slobodno odabirete temu i način realizacije, trebate se usredotočiti na elemente likovnosti u temi koju ste odabrali. Na ovim fotografijama opažam da ste svu pažnju usmjerili na objekt snimanja, a poveznica među fotografijama je teško uočljiva. Potpuno drugačije trebate promišljati kadar. Nije dovoljno objekt zabilježiti, tako da ga smjestite u sredinu kadra, ne povezujući ga s ičim drugim. Takav pristup, promatraču ne nudi išta zanimljivo. Čak i difuzno osvjetljenje, na nekim fotografijama, povećava dojam bezličnosti.
Možete li mi u nekoliko rečenica opisati vašu temu, namjeru i snimanje koje ste obavili?

anita:
Kroz ovih par fotografija namjera mi je bila prenjeti nostalgični osjećaj fotografirajući stare kuće i predmete iz nje.S obzirom da se okolo starih kuća nalazile novije,modernije kuće,kut snimanja sam odabrala takav da izbjegnem fotografirati novije kuće,smatram da bi se samim time uništio taj nostalgični osjećaj.

anita:
Šaljem još 3 fotografije.

Joško Ćurković:
Ono što ste smatrali pogrešnim pristupom je kudikamo "ispravniji" fotografski pristup. Bilo bi puno zanimljivije da pokušate proširiti sadržaj slike sa samog objekta, na odnos tog objekta s okolnim prostorom. To znači, da suprotstavite staro, napušteno i nostalgično, onome što je izniklo u prostoru u novije vrijeme. Odlučite, da li želite pokušati s predloženim pristupom ovoj temi ili želite ostati na ovome što ste snimili. Ako ostajete, onda predlažem izbor fotografija kakav se nalazi u privitku i tim redoslijedom.
Dopuna:
Na prvoj fotografiji uklonite kabel iz desnog gornjeg ugla.

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju