Autor Tema: Dokument I  (Posjeta: 1352 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mikula Krešić

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Dokument I
« u: Studeni 27, 2020, 11:09:12 prijepodne »
Poštovani prof. Ćurković, šaljem Vam ovih 5 fotografija koje sam odabrao. Nadam se da sam sve tocno učinio što se tiče photoshopa. Snimano je navečer. Mogu li predati vježbu s ovim fotografijama?

S poštovanjem,

  Mikula Krešić

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Dokument I
« Odgovori #1 u: Studeni 27, 2020, 12:57:22 poslijepodne »
Kako i sam vidiš, tri fotografije su previše smanjene, pa je pregled fotografija u različitoj veličini malo naporan.
Pretpostavljam da si na prvoj fotografiji želio si zabilježiti alat i sredstva kojim se ova frizerka služi. Uradak nije ispunio očekivanja. U prednjem dijelu slike je prazan prostor s mobitelom i špangama. To, pretpostavljam, pripada mušteriji. U zadnjem dijelu slike je neprepoznatljiva gomila nečega. Sljedeće četiri fotografiji su nalik jedna drugoj i opisuju faze u postupku pružanja usluge. Sve one dolaze u obzir kada budeš radio konačan odabir. Trebaš malo povesti računa o prostoru na slici i smještaju figura koje snimaš. Na četvrtoj fotografiji, lijeva polovica slike je prazna i suvišna, dok je treća fotografija dobro osmišljena s prvim planom koji nas uvodi u sliku.
Napravi još nekoliko fotografija s ovim motivima: prikaz sredstava za rad koja mogu biti u ruci ili odložena. Prikaz šireg radnog prostora, ali nastoj uključiti osobu u ovaj prikaz, te nastoj snimiti motiv koji prikazuje završeni posao (četvrta fotografija mi izgleda kao početak, a ne kraj posla).