Autor Tema: Retuš stare fotografije - Luka Ištuk  (Posjeta: 2887 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Retuš stare fotografije - Luka Ištuk
« u: Svibanj 18, 2013, 05:21:14 poslijepodne »
Premješteno iz mog maila:

"Bok profesore, evo ja sam završio sa svim djelovima ovog retuša. One rasterske točkice sam uklonio sa onim blurom koliko se dalo i da izgleda normalno, pa jeli za sad ovo OK. Ako možda još šta treba da do ponedjeljka napravim? Pozdrav ..."
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2014, 10:27:51 prijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Retuš stare fotografije - Luka Ištuk
« Odgovori #1 u: Svibanj 18, 2013, 05:53:55 poslijepodne »
Iako je original crno-bijela fotografija, u opisu tvog zadatka je i bojanje fotografije kao finalni dio retuša slike.

S bojom, posebno ako nismo vični slikanju, treba postupati umjereno i s puno obzira.
Izbor boja koje si odabrao za svoju fotografiju čini se logičan. Možda i poznaješ ovu osobu, pa poznaješ i detalje njenog izgleda.
Ipak, sveukupni dojam je da su ti nijanse previše zasićene, pa ova osoba djeluje previše "namazano".
Moj savjet je da pokušaš dodatno smanjiti prozirnost pojedinih slojeva boje. Time će ova osoba poprimiti normalniji izgled.
Kada to učiniš, postavi rezultat ovdje. Bilo bi dobro da ga možemo usporediti s originalnom, crno-bijelom slikom.


« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2014, 10:29:46 prijepodne od Joško Ćurković »

Luka Ištuk

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 9
Odg: Retuš stare fotografije - Luka Ištuk
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2013, 01:12:47 poslijepodne »
evo pokušao sam ispraviti ove nepravilnosti znači u cjelosti smanjena je prozirnost i svi rubni djelovi i prijelazi boja prijeđeni su sa blurom nadam se da je ovo sad nešto bolje?
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2014, 10:30:26 prijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Retuš stare fotografije - Luka Ištuk
« Odgovori #3 u: Svibanj 22, 2013, 10:28:23 prijepodne »
Izgleda mi da si sada otišao u drugu krajnost i previše smanjio zasićenost, te da si "Blur Tool" koristio previše intenzivno.
Što se dogodilo, u međuvremenu, s naznačenim detaljima na slici? (Skini privitak: "usporedba retusa.mov")
Bilo bi dobro da završni fajl prebaciš sa svog laptopa na iMac u školi, pa da na većem ekranu pogledaš detalje svog retuša.
Oni na ovom fajlu (koji si uploadao) nisu čitljivi, naročito kad ne postoji mogućnosti uvida u Layers paletu.

« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2014, 10:32:32 prijepodne od Joško Ćurković »