Autor Tema: Dokument II  (Posjeta: 2763 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

AndrijaJurcevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Dokument II
« u: Rujan 13, 2017, 05:42:54 poslijepodne »
Profesore, šaljem fotografije za konzultaciju vježbe Dokument II

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Dokument II
« Odgovori #1 u: Rujan 13, 2017, 06:43:39 poslijepodne »
Mislim da si promijenio "pixel aspect ratio" na ovim slikama, tako da izgledaju pomalo čudno. O čemu se radi?

Također mi objasni što želiš pokazati s jednom, a što s drugom slikom?


AndrijaJurcevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Dokument II
« Odgovori #2 u: Rujan 13, 2017, 11:37:45 poslijepodne »
Krivo sam podesio fotografiju kada sam je prebacivao iz orginalne "pixelaze" u smanjenu "pixelazu". Moja greska, ispricavam se.

Sa prvom fotografijom sam htio postic emotivan pristup a sa drugom informativan.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Dokument II
« Odgovori #3 u: Rujan 14, 2017, 08:52:36 prijepodne »
Ponovo postavi fotografije, ovaj put bez promjene omjera piksela (pixel aspect ratio).
Kad to napraviš, objasni o kakvom događaju se radi i što opisuju pojedine slike.


AndrijaJurcevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Dokument II
« Odgovori #4 u: Rujan 14, 2017, 01:58:22 poslijepodne »
Promjenio sam.

Fotografije su uslikane na voloterskoj akciji 72 sata. 72 sata je pokret mladih u Hrvatskoj koji svojim volontiranjem pomažu drugima. Na ovim fotografijama htio sam pokazat radost/veselje starih osoba koje su u domu. Na taj način mladi su razveselili stare bake i dide svojim pjevanjem, pricama, igrama itd. Na ovoj fotografiji "krupno bake" htio sam pokazati njenu srecu kada je vidila toliko mladih oko nje koji su nju i ostale dosli posjetit.

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Dokument II
« Odgovori #5 u: Rujan 14, 2017, 06:23:11 poslijepodne »
Gornja fotografija, koja bi trebala biti informativna, nije komponirana na dovoljno izražajan način, da bi uvjerljivo prenijela informaciju koju si objasnio u tekstu. Po sredini fotografije je ostao prazan prostor koji plijeni pažnju, a ne nudi sadržaj. Figure koje su smještene oko tog praznog prostora daju naznaku sadržaja koji si opisao u uvodu.
Za razliku od gornje slike, donja fotografija opisuje događaj na emotivan način. Lijepo je komponirana, s elementima koji potenciraju njenu izražajnost. Iz lijevog donjeg ugla, dijagonalna linija nas vodi do samog centra slike u kojoj je smještena zona interesa. Taj dio slike ističe se svjetlinom, a od ostalog dijela slike izdvaja ga naglašena tekstura i dramatično osvjetljenje. Blaga neoštrina odvaja pozadinski lik koji predstavlja lijep kontrapunkt glavnom motivu slike, koji sadrži iskrenu emociju, koju si ti na primjeren način zabilježio.

Prilično je velika razlika u kvaliteti između ove dvije slike, ali zajedno ispunjavaju traženi zahtjev u ovoj vježbi. Fotografije prihvaćam kao vježbu.



AndrijaJurcevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Dokument II
« Odgovori #6 u: Rujan 14, 2017, 06:30:24 poslijepodne »
Hvala profesore :D