Autor Tema: Fotografije  (Posjeta: 7915 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko Raguž

  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 24
Fotografije
« u: Veljača 14, 2014, 04:19:50 poslijepodne »
Pozdrav profesore, prilažem 3 fotografije za koje me zanima ispunjavaju li tehničku i likovnu kvalitetu.
1. linearno tonalna kompozicija
2. low key
3. kontrast boja
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 09:58:09 prijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Fotografije
« Odgovori #1 u: Veljača 15, 2014, 08:58:43 prijepodne »
Sve tri fotografije su, svaka na svoj način, zanimljive.
Podekspozicija je na prvoj fotografiji proizvela zanimljiv motiv. Njegovu izražajnost remeti svjetlina uz gornji rub slike koja odvlači pozornost. Probaj motiv poboljšati s izrezom, pa odluči što više odgovara tvojoj ideji.
Silueta konja, na drugoj fotografiji, je promišljena i dorađena fotografija. Izbor visokog kontrasta (ne lowkey efekt), je ovom motivu dao jednostavnost i izražajnost.
Kontrast boja na trećoj fotografiji je stvorio motiv, iako mi je sama fotografija pomalo nedorečena. Vertikalni format si izabrao jer si želio naglasiti zrcaljenje motiva u vodi, a to je, čini mi se, oduzelo širi kontekst. Drugim riječima, format koji si odabrao je suzio motiv na jednu dimenziju: refleksiju u vodi i efekt kontrasta boja. Uključivanje okolnog prostora, uz drugačije izabrani format, dalo bi motivu prostornost i bolju kompoziciju. Možda griješim, ali takav je moj dojam.

Zadovoljan sam s tvojim radovima. Tvoji motivi su promišljeni i komponirani s pažnjom.



P.S. Za razliku od stranice e-konzultacije od prije dvije godine koje su dopuštale jednu pridodanu fotografiju po jednom postu, ovdje možeš zakačiti osam fotografija za jedan post. Ovaj post sam preuredio, ali vodi računa za ubuduće.
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 10:01:14 prijepodne od Joško Ćurković »