Novi Postovi

 Str: 1 ... 8 9 [10]
91
Tehnološke vježbe 1 / Odg: Izložbeni komplet
« Zadnji post od Sara u Ožujak 07, 2023, 05:36:40 poslijepodne »
Za ovu vježbu sam odabrala staru školu iz vremena Jugoslavije koja se nalazi u Sinju. Unutar građevina nalazi se puno učionica u kojima su naši preci pohađali školu. Promatranjem i razgledavanjem građevine dobila sam nostalgičan osjećaj. Šetajući građevinom dobijam dojam da je škola bila puna đaka i da je izgledalo sve drugačije nego u današnje vrijeme.Bilo mi je jako zanimljivo ali i tužno promatrati staru napuštenu školu.
92
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Umjetno svjetlo I
« Zadnji post od Joško Ćurković u Ožujak 07, 2023, 05:21:36 poslijepodne »
Postignuti rezultat, u danim okolnostima, je primjeren. Na posljednjoj fotografiji dopunsko svjetlo previše je naglašeno. Razlog tomu je, ne samo jačina tog svjetla, već uključivanje refleksija ostalih okolnih svjetala. U privitku je popravljen kontrast sedme fotografije, pa prema tom obrascu popravite ostale fotografije. Kad to učinite, vježbu smatrajte završenom.
93
Tehnološke vježbe 1 / Odg: Izložbeni komplet
« Zadnji post od Joško Ćurković u Ožujak 07, 2023, 05:02:39 poslijepodne »
Možete li opisati svoju namjeru izborom ove teme. Što ste htjeli opisati i kakvu poruku prenijeti?
94
Tehnološke vježbe 1 / Izložbeni komplet
« Zadnji post od Sara u Ožujak 07, 2023, 04:23:47 poslijepodne »
Poštovani profesore u nastavku vam šaljem vježbu izložbeni komplet.
95
Tehnološke vježbe 2 / Umjetno svjetlo I
« Zadnji post od Sara u Ožujak 07, 2023, 04:22:20 poslijepodne »
Poštovani profesore u nastavku vam šaljem vježbu umjetno svjetlo I.
96
Tehnološke vježbe 2 / Odg: linija-ton
« Zadnji post od Joško Ćurković u Ožujak 01, 2023, 05:39:52 poslijepodne »
Svjetlosni efekti su prihvatljivi, s obzirom na uvjete snimanja. Malo pripazite na smještaj objekata unutar kadra. Nema potrebe da, na ovakvom motivu, objekt skoro dodiruje rub slike, kao što je to slučaj na prvoj slici. Inače, vježbu smatrajte završenom.
Dopuna:
Pripazite na temu prilikom objavljivanja vježbe. Ova vježba je završila u slobodnu temu, pa sam je naknadno premjestio.
97
Tehnološke vježbe 2 / linija-ton
« Zadnji post od Sara u Ožujak 01, 2023, 04:54:01 poslijepodne »
Poštovani profesore
Vježba linija-ton.
98
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Linija-ton
« Zadnji post od Joško Ćurković u Ožujak 01, 2023, 04:30:29 poslijepodne »
Vrlo dobro. Vježbu ste završili.
99
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Linija-ton
« Zadnji post od anita u Ožujak 01, 2023, 03:43:33 poslijepodne »
Ispravak prve fotografije.
100
Tehnološke vježbe 2 / Odg: Linija-ton
« Zadnji post od Joško Ćurković u Veljača 28, 2023, 10:19:57 poslijepodne »
Tražene efekte uspjeli ste djelomično postići. S obzirom na uvjete snimanja, trebali biste ponoviti samo prvi snimak, tako da na tri vidljive plohe, na svakom od objekata, ponovite tonske vrijednosti, koliko je to više moguće, u svjetlosnoj situaciji koju uspijete iskreirati.   
 Str: 1 ... 8 9 [10]