Autor Tema: ''Low key'' fotografski motivi 1-2  (Posjeta: 1843 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JelenaOruc

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 19
''Low key'' fotografski motivi 1-2
« u: Lipanj 23, 2015, 04:50:23 poslijepodne »
Evo još 3 buduci da nisu mogle stat u onu temu
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2015, 05:48:40 poslijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: ''Low key'' fotografski motivi 1-2
« Odgovori #1 u: Lipanj 23, 2015, 05:43:36 poslijepodne »
Pogledavši sve fotografije, koje si stavila u ova dva posta, mišljenja sam da možeš nastaviti sa snimanjem na ovaj način kako si započela.

U tehničkom pogledu, sve fotografije su s low key efektom. Motivi, koji se sasvim ili dijelom nalaze u svjetlu, su izabrani i komponirani na zanimljiv način. Ova tehnika ističe sjenu kao izražajan element slike, pa bi, možda, bilo dobro da ta sjena bude obrađena tako da se u njoj nazire više detalja, koji ne trebaju biti sasvim otkriveni, već samo naznačeni. To bi značilo, da samo za nijansu smanjiš kontrast, da bi sjena postala čitljivija. Ali samo za nijansu, ne puno.

Što se tiče izbora motiva, vodi računa da oni moraju kroz tvoj rad biti povezani nekakvom pričom, koju ćeš ti naknadno ugraditi samim izborom slika i redoslijeda prikazivanja.
Ako se osloniš na ovakav tip motiva, koji simboliziraju prirodu, onda je to već jedan zajednički nazivnik koji će svakako olakšati kasniji izbor.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan s ovim početnim radovima.
Give me five!

P.S. Pošto ćeš imati više postova na ovu temu u budućnosti, molio bih te da slijediš numerologiju u nazivu posta, da bi to, na kraju, bilo pregledno.

« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2015, 05:52:57 poslijepodne od Joško Ćurković »

JelenaOruc

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 19
Odg: ''Low key'' fotografski motivi 1-2
« Odgovori #2 u: Lipanj 25, 2015, 11:31:44 prijepodne »
Hvala profesore na stručnom mišljenu :) iskreno oduševljena sam s odgovorom i dali ste mi još veću motivaciju :D :D