Autor Tema: ''Low key'' fotografski motivi 1-7  (Posjeta: 1743 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JelenaOruc

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 19
''Low key'' fotografski motivi 1-7
« u: Kolovoz 06, 2015, 05:00:36 poslijepodne »
Evo kraj ove serije fotografija. Nadam se da će te odgovoriti u što kraćem mogućem roku, a ja nastavljam svoje snimanje. :)

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: ''Low key'' fotografski motivi 1-7
« Odgovori #1 u: Kolovoz 07, 2015, 03:51:31 poslijepodne »
Ovaj odgovor se odnosi na fotografije koje si postavila u postovima "Low key" fotografski motivi 1-3 do 1-7.

Fotografije u ovim postovima, kao i fotografije u prijašnja dva posta, možemo opisati kao low key fotografije.
Savjetovao bih ti da se sada, nakon što si low key efekt naučila raditi, usredotočiš na izražajnost svakog motiva. Iako je većina motiva u ovim fotografijama promišljena, s jasno naznačenim akcentom, neke fotografije su neizražajne, tj. teško raspoznatljive.
Kao primjer izražajne i sugestivne slike izdvojio bih fotografiju br. 5 ili br. 48 u postu 1-3. Imaš još niz primjera s takvim jasnim porukama.
Kao suprotnost ovim motivima, izdvojio bih sliku 223 ili 227 u ovom postu, koje ne pronalaze put do promatračeve intime. Razlog je tome nejasna forma objekta, kao i nesugestivna perspektiva, koja ne pridonosi izražajnosti motiva, naprotiv.
Još nešto, u slikama koje si poslala ovom turom, postoji jedan motiv koji se ne uklapa, bitno je različit od ostalih. To je motiv sa šahovskim figurama. Ostale fotografije za motiv imaju detalje iz prirode (tu uključujem i mačku, čovjeka i sl.), dok je motiv sa šahovskim figurama pojmovno iz neke druge priče. Bar se meni tako čini.

Uglavnom, mislim da dobro radiš i nastavi tako. Možda da još malo proširiš skalu motiva.
Najbitnija stvar u ovom tvom projektu će biti jasno realizirana ideja, odnosno priča, koja će biti presudan filtar kod odabira pojedinačnih fotografija.
Da li imaš nešto definirano u tom smislu?

« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2015, 08:56:42 poslijepodne od Joško Ćurković »