Autor Tema: Portreti  (Posjeta: 7267 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Davor Ergo

  • Stari član
  • ***
  • Postova: 10
Portreti
« u: Svibanj 08, 2014, 10:06:25 prijepodne »
snimio sam par portreta. snimljeni su za web stranicu, izrez će biti krug koji će obuhvaćati glavu i ramena. snimio sam šire za druge potrebe dizajnera ako mu budu trebale. glavno svjetlo je bio prozor (lijeva strana kadra tj. desna strana lica modela), dopunsko svjetlo je blic kroz kišobran, akcent od gore desno blic kroz mali softbox, i pozadina bijeli zid izgoren blicom. htio sam izbjeći jake sjene na licu, jer će slike biti na stranici u malom formatu pa smatram da jako kontrastno lice ne izgleda baš atraktivno u tom slučaju. ja sam zadovoljan sa fotografijama jedino nisam skroz zadovoljan poziranjem modela, upute za poziranje  me očito ne ide najbolje. snimao sam sa 85mm. kako se vama čini osvjetljenje?
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 09:55:35 prijepodne od Joško Ćurković »

Joško Ćurković

  • Administrator
  • Istaknuti član
  • *****
  • Postova: 551
    • Fotografija - Joško Ćurković
Odg: Portreti
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2014, 09:17:58 poslijepodne »
Pošto si naveo i objasnio razloge odabira ovakve rasvjete, meni ne preostaje drugo nego da se složim s tvojim odabirom. Ponajviše jer se, u konačnici, radi o malom formatu slika koje bi veći kontrast opterećivao. Ovaj meki kontrast, s plitkim sjenama, je dobro rješenje.
Izvedba mi ne izgleda jednako uspješna na svakom modelu. Ton boje, odnos svjetline i sjene, je najuspjeliji na fotografiji djevojke s plavom kosom, u crvenoj majici. Dok je lice djevojke s plavom kosom, u plavoj haljini s bijelim obrubom, ostalo previše plošno. Lica ostalih djevojaka, tj. tonski raspon na njihovim licima, se nalaze između ove dvije navedene djevojke.
Izgled modela, uspješnost njihovog poziranja, usko je vezana s namjenom slike. Ovo su, pretpostavljam, zadovoljne zaposlenice ugledne firme. O tome, da li djevojke izgledaju dovoljno zanimljivo i zadovoljno, treba odlučiti autor.

« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 09:57:39 prijepodne od Joško Ćurković »